Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Diş Beyazlatmanın Doğal Yolları

Diş Beyazlatmanın Doğal Yolları Evde kolaylıkala yapabileceğiniz 4 doğal diş beyazlatma önerisi.

Gündelik hayatımızda görüntümüze önem veririz. Güzel görünmek için yeni kıyafetler alır modayı takip ederiz, takılar takarız ve makyaj yaparız. Güzel görünmemizi sağlayan ve gülüşümüzü ortaya çıkaran en önemli şey de dişlerimizdir. Kimilerinin diş rengi doğuştan koyu olmakla birlikte yediğimiz ve içtiklerimiz de sonradan rengin koyulaşmasında çok büyük etkendir. Günlük hayatta bolca tükettiğimiz çay, kahve ve sigara bunların başında gelmektedir. Dişlerimizi her gün 3 kere fırçalamak diş sağlığı için önemli olsada diş beyazlatmak için yeterli değildir.

Medikal olarak diş beyazlatmada kullanılan 2 yöntem vardır: 

Home (ev) tipi diş beyazlatma: Ağzınızın ölçüsüne göre kalıp çıkarılmakadır, dokturun verdiği beyazlatma jeli ile akşamları yatarken kullanılır.

Office (klinik) tipi diş beyazlatma: Dişlere sürülen beyazlatma jelinin aktifleştirici ışık yardımı ile beyazlatılmasıdır.

Bu yöntemlere gerek kalmadan ev yapacağınız doğal beyazlatma yöntemleri ile hem dişleriniz beyazlayacak hem de bütçenizi sarsmamış olacaksınız.

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Muz Kabuğu 

Diş Beyazlatmanın Doğal Yolları

Muz kabuğunun içinde bulunan manganez, magnezyum ve potasyum dişin beyazlaması için önemli minerallerdendir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğunun içini dişlerinize sürün biraz bekledikten sonra suyla durulayın.

Çilek macunu

Diş Beyazlatmanın Doğal Yolları

Severek tükettiğimiz çilek malik asit içerir. Bu asit çay, kahve , şarap ve sigaranın etkilerine karşı çok etkilidir. 2 çileği ezerek karbonat ile karıştırın ve 5 dakika fırçalayın. Bir gün ara vererek kullanabilirsiniz.

Elma sirkesi gargarası

Diş Beyazlatmanın Doğal Yolları

Bir su bardağı suya 4/1 oranında elma sirkesi 4/3 oranında su koyun ve gargara yapın inanılmaz beyazlatma etkisini göreceksiniz.

Oksijenli su ve karbonat

Diş Beyazlatmanın Doğal Yolları

Çok etkili bir diş beyazlatma yöntemi olan karbonat-oksijenli suyunu macun kıvamına gelene kadar karışrırın ve normal fırçalar gibi fırçalayın. 3-5 gün arasında kullandıktan sonra çok aşındırıcı olduğu için 6 ay ara verin. Aşırı kullanımında dişlerinize zarar verebilir.