Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Doğru Evliliğin Sırrı Nedir?

Doğru Evliliğin Sırrı Evlilik ve aile danışmanı, doğru evliliğin sırlarını verdi.

Doğru flört çok önemli

Bizim bir seçim hakkımız var ve burada önemli olan mutlu bir evliliğe sahip olmak için doğru flört dönemi yaşayacağız. Flört dönemi eğlence heyecan ve güzel duyguların olduğu bir dönem. O dönemin doğru değerlendirme süresi olduğunu unutmamak lazım.

Evlilikte sorun çıkartan konular dediğimiz zaman belli başlı konular var ve flört döneminde bu konularda mutabık olması lazım. Aileler ile ilişkilerin yönetimi çok önemlidir, iki görüşün paralel olması evlikte anlaşması kolaylaştırıyor.

Küçük olayları büyütmeyin

Hayat içerisinde gelecek planları aynı olan insanlar daha kolay anlaşıyorlar. Evli olan kişi tahammüllü, hoşgörülü olmak lazım insanız hepimiz hata yapıyoruz. Küçük şeyleri dert etmeden pratik çözümler lazım, beklentileri çokta yüksekte olmak lazım. İnsanlar kiminle mutlu olacağını arıyor aslında sen mutlu isen birlikte olacağın insanla mutlu olursun, herşeyi karşı taraftan beklemek lazım.

Evlendikten sonra değiştiririm yanılgısı

Flört döneminde bir şeyler kötü gidiyorsa ben onu değiştiririm diye geçiştiriyorlar. Şu kesin ki kimse kimseyi değiştiremez. Bir sürü şikayet var ama evlenince nasıl olsa değişir, bu çok hayal kırıklığı getiren birşey. Onu olduğu gibi seviyorsanız evlilik kararı vermeniz lazım. Yoksa insan insanı değiştiremez, insan ancak kendisi isterse değişir.

Egoların savaşına dikkat

İlk sene güç savaşı senesidir, iki insanda iki farklı aile düzeninden geliyor ve ortak düzen kurmak yerine herkes kendi evinde kurduğu düzeni devam ettirmek istiyor. Oradaki amaç yeni bir düze kurmak olmalı. Her zaman çözümcül olmalı. Tartışmalar benim dediğim kabul edilsin diye değil çözümcül olmalı. Ne demek istiyor, neye ihtiyaç var diye sorulmalı.

Eşinizi ailesini kazanmaya çalışın

Aileye bağlı olan erkek kendi kuracağı aileye bağlı olacak demektir. Ama yaşının gençliğinden dolayı muhtemelen ayrışmayı beceremiyor. Eşinizin anne ve babanızı karşınızda görmek yerine yanındalar gibi hissetmek çok önemlidir, bakış açısını değiştirmek çok önemli. Gelin kaynana iletişimine farklı bir bakış açısı baktığınız zaman, sizin yanınızda olduğunuzu düşünürseniz sizin karşınızda olmadıklarını görebilirsiniz. Kavga etmek yerine eşinizi ve ailesini kazanmaya çalışın.

Çağın sorunu ilgisizlik

Hepimizin elinde telefonlar var. Hepimiz ekranlardayız, sosyal medyada çok yoğun sosyalleşiyoruz ama eşimiz ile sohbet etmeyi unutuyoruz. Aldatma, para problemleri, aile problemleri her dönemde var ama bu çağda ilgisizlik ve tek başınalık sorunu var. Eşinizle en azından hafta bir akşam, bırakın telefonu, ekranı kapatın ve biraz sohbet edin. Yarım saat ile başlayın. Eğer anlatacak bir şey yok ise en azından dinleyin. Yarım saat ile başlayın sonra görecekler ki daha fazla zamana ihtiyaç duyacaklar.