Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Donmuş Limonun Faydası Çok Şaşıracaksınız!

Donmuş Limonun Faydası Limonu dondurduktan sonra tüketirseniz bakın neler olacak?

C vitamini deposu limonu dondurduktan sonra rendeleyip tüketirseniz, normal limon suyundan daha fazla vitamin almış olursunuz. Limonu yıkayıp buzdolabınızdaki buzluğa atın ve donduktan sonra rendeleyin. Rendelenmiş limonun dinçleştirici ve vücuttaki toksinleri giderici mucizevi etkisinden faydalanabilirsiniz.

Yüksek tansiyon problemlerinde kan basıncını dengeleyen ve bazı enfeksiyon hastalıklarının tedavisine anti bakteriyel etkisiyle yardım eden limonun, yemeklerin içerisinde de tüketilmesi önerilir.

Donmuş limonu rendeleyerek yemeklerinizin üzerine serperseniz hem sağlıklı beslenmiş olacak hem de yiyecek ve içeceklerinizi daha leziz hale getirmiş olacaksanız.

Dondurulmuş Limon Neye iyi gelir, faydaları nelerdir, hazırlanışı ve kullanımı hakkında merak edilenleri Organik Günler’deki bu makalemizde paylaşıyoruz…

Dünyada ki en büyük ilaç firmalarından birinin beyanına göre 1970 li yıllarda bu yana yapılan laboratuvar testlerine göre 12 adet kanser tipine limonun faydası kanıtlanmıştır. İçlerinde kalın bağırsak, prostat, akciğer, pankreas ve meme gibi çok önemli kanser türleri bulunan bu deney sonucunda limonun kanser hücrelerini önleyici ve yok edici etkisi olduğu sonucuna ulaşılmıştır.

Limonu Türk mutfağında çoğunlukla sıkarak kullanıyoruz. Bu sayede yalnızca suyundan faydalanmış oluyoruz. Fakat limonun kabuğunun özellikle kanseri önleyici etkisi olduğunu bilmemizde fayda vardır.

Dondurulmuş Limon Kemoterapiden Daha Etkili…

Donmuş limon Kansere karşı çok etkili; Dondurulmuş ve rendelenmiş limon kanser hücrelerini öldürmesiyle öne çıkmaktadır. Bu açıdan kemoterapiden daha fazla etkili olduğu söylenmektedir. Bu şekilde söylenmesinin sebebi ise limon özünün sentetik versiyonunu üretmeye çalışan laboratuvarların olduğu bilinmesidir. Bu sayede yüksek kazançlar elde edeceklerdir.

Dondurulmuş limon sayesinde limonu kabuğuyla birlikte hiç bir şekilde ziyan etmeden kullanmış olursunuz. Bu sayede limonun içerisinde bulunan tüm vitaminlerden faydalanmış olacaksınız.