Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Düğün Saçı Nasıl Olmalı?

Düğün Saçı, Saçlarınız gelinliğinizi tamamlayan en önemli ayrıntıdır. Gelinliğe ve duvağa uygun bir saç modeli seçmek için önceden kuaförünüzle konuşup prova yapmalısınız. Yüzünüze iyi giden bir model tercih etmelisiniz.

Düğün Saçı Nasıl Olmalı?

İlk başta nasıl bir saç modeli istediğinize karar verin. Topuz, dağınık bir toplama ya da lüle lüle dökülen saçlar tercihi siz yapın. Duvağınızı gelinliğinize uygun olarak seçtiniz ve saç modelini de belirledikten sonra iş saçınızı nerede yaptıracağınızda karar kılmakta.

Kuaför seçimi de saç seçimi kadar önemlidir. Usta ellerde mükemmel saçlar çıkarabilir gecenin mükemmel bayanı haline gelebilirsiniz. Güvendiğiniz bir kuaföre gitmeniz istediğiniz saçı yaptırmanız açısından önemlidir. Saçınızı belirlerken de gelinliğinizi, düğünün yapılacağı yeri ve kullanacağınız duvağı göz önüne alarak seçim yapmalısınız. Bir de güzel bir taç takmak şıklığınıza şıklık katacaktır.

Yaptırmak istediğiniz saç modelini kuaförünüzle konuşarak belirleyin. İyi bir kuaför yüzünüzü tanır ve hangi saç modelinin size gideceğini bilir. Düğünden önce kuaförünüzle belirlediğiniz saç modelini deneyerek aklınızda takılan bir şey varsa modeli değiştirebilirsiniz. Bildiğiniz bir kuaföre gitmeniz sizin yüz hatlarınızı bilmesi açısından önemlidir. Saç stilini belirlerken gelinliğinizi ve kullanacağınız aksesuarları yanınıza alırsanız daha doğru ve iyi bir model bulmanızı sağlar.

Evlendiğiniz kişiyle boy farkı oluşmasını istemiyorsanız ve topuz bir saç istiyorsanız topuzunuzu yüksek bir model yerine aşağı doğru bir topuz tercih edebilirsiz. Eşinizin boyu sizden uzunsa istediğiniz kadar yüksek bir topuz modeli seçebilirsiniz.

Düğün gününden en az bir ay önce kuaförünüzden randevu almanız ve düğün gününden bir hafta öncesinde randevunuzu teyit etmenizde yarar vardır. Kuaförünüzde uzman bir makyöz bulunmasına dikkat edin. Gelinliğinizi kuaförde saçlarınız yapıldıktan sonra kuaför yardımıyla da giyinmeniz saçınızın bozulmasını önler. Tabi kuaföre gittiğinizde geniş boğazlı ya da gömlek tarzı bir kıyafet giymeniz üzerinizi değiştirirken saçınızın bozulmamasını sağlayacaktır. Saçınızın bozulmaması için kuaförünüzden saçınızı sabitlenmesini isteyin ki düğün gecenizde saçınızın bozulmasını önlemiş olasınız.