Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Düğün günü için yapmanız gerekenler

Düğün gününüzde sizi strese sokacak bir sürü detay ve inanılmaz bir heyecan olacak ama bu yoğun ve telaşlı gününüzde unutmamanız gerekenler var. İşte onlardan bazıları…

Düğün günü için yapmanız gerekenler

Düğün günü, Tüm düğün hazırlık sürecini sakin geçiren, düğün organizasyonubkonusunda yardım alan gelinler bile düğün günü çok yaklaştığında heyecanlarına ve telaşlarına engel olamıyorlar.

Kendinizi çok daha iyi hissetmenizi ve hazırlıklı olmanızı sağlayacak tüyoları sizlerle paylaşıyoruz. Bu maddeleri okuyup uyguladıkça kendinizi düğüne çok daha hazır ve güvenli hissedeceksiniz.

İşte düğün gününüzde yapmanız gerekenler:

Yemek yemeyi unutmayın

Özellikle de kahvaltı yapmayı sakın es geçmeyin. Çünkü gün içerisinde bir daha yemek yemek için vaktiniz olmayabilir. Ama sağlam ve güzel bir kahvaltı sizi gün boyu ayakta tutacak ve enerjinizi bitirmeyecektir.

Günlük ilaçlarınızı unutmamalısınız

Eğer her gün düzenli olarak aldığınız ilaçlarınız var ise onları mutlaka ya yanınıza alın ya da unutmamak için telefonunuza hatırlatıcı hazırlayın. Bu yoğun günün ardından sağlık problemi yaşamamak için kendinize iyi bakmalısınız.

Suyun rahatlatıcı etkisinden faydalanın

O gün o kadar koşuşturacak ve terleyeceksiniz ki gün boyu vücudunuz su kaybedecek. Bu nedenle düğün gününüzde su şişenizi yanınızdan ayırmayın ve devamlı su için. Ayrıca sabah uyandığınızda da ılık ve sakin bir duş almayı ihmal etmeyin.

Acil durum çantanız hazır olsun

Bu acil durum çantanızda yedek ve rahat bir ayakkabı, telefonunuzun şarj aleti, ağrı kesici, bir iğne ile iplik, ıslak ve kuru mendil ile şeffaf bir yara bandı olmalı. Çünkü her duruma hazırlıklı olmak sizi rahatlatacaktır.

Gülümseyin

Düğün gününün sabahından itibaren başlayan stres ve koşturmaca yüzünden yüzünüz istemsiz bir şekilde asılabilir. Ama asmayın ve daima gülümseyin. Bu sizin hayatınızdaki en güzel ve en unutulmaz günlerden biri. Gelecekte sizin ve herkesin akıllarında bu günün hatıraları canlanırken sizin yüzünüzün şekli ve duygularınız geceye imzasını atacaktır. Bu gecenin tadını çıkarın ve otuziki dişinizi göstermeyi hiç ihmal etmeyin. Ayrıca fotoğraflarda da güzel çıkmanızın yolu gülümsemekten geçer, unutmayın!