Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Erkeklerin kadınlarda önem verdiği özellikler

Erkeklerin kadınlarda önem verdiği özellikler, Bir erkeğin etkilenmesine yardımcı olan, bayanlarda aradıkları bazı özellikler bulunmaktadır.

Bu özelliklerin olması durumunda erkeklerin kadınlara daha fazla ilgi gösterdiklerini ve bu sayede ilişkiye başlama yönünde adımlar attıklarını görebilirsiniz.

Erkeklerin kadınlarda önem verdiği 6 özellik sizde bulunuyorsa bir erkeğin sizden hoşlanmasını sağlamak o kadar da zor olmayacaktır.

1- Temiz bir cilt:

Tüylerinizin çıkması ve erkek size bakarken kaşınızın ya da bıyığınızın olduğunu görmesi pek hoş bir görüntü olmayacaktır. Her ne kadar erkekler lafını etmiyor gibi gözükseler de aslında dikkat ettikleri konuların başında yer alıyor. Özellikle de kol üzerindeki tüylerin erkeksi görünmesi çoğu erkeğin bu durumdan rahatsız olmasına neden olabiliyor.

2- Kadınsı bir koku:

Bir ilişkinin başlaması ve sürmesi konusunda etkili olan faktörlerden biri olarak kokunuza her zaman dikkat etmeniz ve erkeklerin hoşlanabileceği bir koku sürmeniz gerekir. Bir kadın sigara içse de içmese de hiçbir erkek sigara kokan bir kadından hoşlanmaz. Bu durumda yapmanız gereken şey oldukça etkili bir koku bulmak olacaktır. Spor sonrası ya da yoğun geçen bir gün sonrası kendinizi duşa atıp kokularınızı sürmeniz yararınıza olacaktır.

3- El bakımı:

Erkekler için bir kadının eli her zaman pürüzsüz ve ilgi çekici olmalıdır. Biçimsiz tırnaklara sahip olan bir kadın için erkeğin bakımlı olduğunu düşünmesi zor olacaktır. Bakımsız olduğu düşünülen bir kadınla birlikte olmayı hiçbir erkek istemez.

4- Saç bakımı:

Her ne kadar erkekler bu tarz konularla ilgilenmediklerini söylüyor olsalar da bakımsız saçlara sahip bir kadınla birlikte olmak istemez. Bakımlı saçlara sahip olan kadınlara ise daha fazla ilgi duyarlar. Bu sebeple saç bakımınıza özen göstermeniz, boyasına, fönüne ve şekline dikkat etmenizde fayda var.

5- Kıyafet seçimi:

Fazla kilolu olsanız dahi, güzel giyiniyor ve kendinize yakışan seçimler yapıyorsanız, erkeklerin çekim alanına girmişsiniz demektir. Bu bakımdan ufak hilelerle sizin için en doğru tarzı belirleyin ve görüntünüzle onu baştan çıkarın.

6- Kadına yakışan konuşma üslubu:

Bir erkek kadının ağzından argo kelimeler duymaktan hoşlanmaz. Argo olmasa bile konuşma biçimi erkek gibi olan kızlardan etkilenmeyecekleri bir gerçektir. Bu yüzden size yakışan ve bayan olduğunuzu unutmadığınız bir konuşma üslubu kullanmaya özen gösterin.