Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Evlenmeden önce neler konuşulur?

Evlenmeden önce neler konuşulur diyenler için en önemli hususları bir araya getirmeye çalıştık çünkü pek çok aile maalesef daha kurulur kurulmaz aslında yanlış temeller üzerinde varlığını sürdürüyor

“En büyük sebebi ise bazı konuşulması gereken konuların evlenmeden önce konuşulmaması..”

Evlenmeden önce neler konuşulur?

Elbette evlilik olmadan önce bazı konulardan bahsetmek biraz garip gelebilir fakat hayatın gidişatını etkileyen durumları evlendikten sonra konuşmak maalesef genelde evliliklerin son bulması ile sonuçlanabiliyor. Yani bu önemli konuları partnerinizle çok önceden konuşmalısınız.

Evlenecek çiftin çocuk konusundaki görüşlerinin birbirine uyumlu olması gerektiği bir gerçek. Zira pek çok yeni ailede, çiftlerden bir tanesi çocuk isterken, diğeri çocuktan uzak bir hayat sürmek isteyebiliyor ve dolayısıyla ikisinden biri istediği hayatı yaşayamamış oluyor.

İş ciddiye bindiği zaman çocuk yapma konusunda aklınızdakileri partnerinizle paylaşmanız, yanlış anlaşılmaların ve tatminsizliklerin önüne geçmenizi sağlayacaktır.

Çiftlerin aileleri ile birlikte harcayacakları ortak zaman da kesinlikle konuşulmalı. Çünkü bazı insanlar genel anlamda akrabalar ve aileler ile çok fazla vakit geçirmeyi isterlerken, bazıları ise çok az ihtiyaç duyarlar.

Dolayısıyla her iki tarafı da tatmin edecek sıklıkta bir görüşme düzeni oluşturmak, mutsuzluklara engel olacaktır. Eşiniz sizin ailenizi devamlı görmek istemeyebilir yahut siz onun ailesini çok sık aralıklarla görmek istemeyebilirsiniz. Bu konuları en baştan konuşmayı unutmamalısınız.

 Evlenmeden önce neler konuşulur

 

Her iki çiftin de çalıştığı ailelerde evin temizliği, bakımı ve yemekler çok büyük zorluklar ortaya koyarlar çünkü iki taraf da bütün gün işte yorulduğu için işlere el atmak istemez.

Lakin genelde bu işler kadının görevi olarak görüldüğü için tüm yük gene kadına kalır.

Evlenmeden önce ev işlerinin nasıl paylaşılacağını partnerinizle konuşarak bu konuda bir anlaşmaya varmayı unutmamalısınız.

Sigara ve içki kullanımı üzerine biraz sohbet etmek de evlilikten önce sorunlara engel olacaktır. Eşinizin evde sigara veya içki içmesini istemeyebilir, bunlara sadece belli günlerde izin verebilir yahut dilediği odada sigara içmesine müsaade de edebilirsiniz.

Bu konu genellikle atlanır ve pek çok çift evlendikten sonra evin içerisinde sigara mı içiyorsun konusu ile mücadele etmek zorunda kalır. BU sorunu daha ortaya çıkmadan çözmeyi unutmamalısınız.