Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Evleri Birleştirirken Ev Eşyası Nasıl Seçilir?

Ev Eşyası Nasıl Seçilir, Her ikinizin de ayrı evleri olabilir ama artık evleniyorsunuz ve evliliğin büyük adımlarından biri de birlikte yaşamaya başlayacak olmanızdır. İki evi birleştirirken şık ve aynı zamanda keyifli bir ortam oluşturmak için neler yapmanız gerektiğiyle bir fikriniz var mı? Peki ya mobilyalarınıza ne olacağı ile ilgili?

Ev Eşyası Nasıl Seçilir?

Öncelikle unutmamak gerekir ki birlikte yaşamaya başlayacak olmanız farklı zevkleriniz olmayacağı anlamına gelmiyor. İki farklı tarzın bu şekilde kolayca bir araya gelebileceğini düşündünüz mü? Farklı zevkler ile birleşen harika bir evi kim istemez! Ayrıca birbirinize bu şekilde ilham da vermiş olursunuz.

Neyin Kalıp Neyin Gideceğine Karar Verin

İki kişinin bir araya gelmesi demek aynı alanı paylaşacağınız anlamına gelir ki bu çoğu zaman kısıtlı bir alandır. İşinizi kolaylaştırmak adına yapacaklarınızı sıralayarak başlayabilirsiniz.

 

Kesinlikle kalmasını isteklerinizi seçin. Bunlar asla ayrılmak istemediğiniz antika saatiniz veya ailenizden kalan bir şey olabilir.

Kalan eşyalar için ikinizin de sevdiği ortak şeyleri sıralayarak başlayın. Mavi kanepeyi ikinizde seviyorsanız, o kalıyor demektir!

Sıra ikinizde de var olanlara gelince karşılaştırma yapmanızı sağlayacak kriterler olmalı. Keşke herkes kendi yatağını seçebilseydi!

Birlikte kalacağınız evin alanını düşünerek karar verdiğinizde işler kolaylaşacaktır. Önce bütün evi ölçerek başlayın; zemin, duvarlar, varsa duvar boşlukları gibi. Bu şekilde bir plan çıkarabilirsiniz.

Uzun yıllar kullanmak istediğiniz mobilyalarınız için belki de en önemlisi kalitedir.

Taviz Verin

Bu konuyu kolayca çözebilmek ve olabilecek tartışmaların önüne geçmek için biraz da taviz vermek gerekiyor. Unutmamalısınız ki eşyalar sevdiğiniz kişiden daha değerli değildir. Onun tv koltuğuna karşılık, makyaj masanı seçebilirsin. Böylece herkes kazanmış olur.

Ayrılmak İstediklerinizle Vedalaşın

Uyumlu bir eşleşme yakaladınız ve gidecekleri ayırdığınıza göre geriye bunlarla ne yapacağınız kalıyor. İhtiyacı olana vermek ve bağışlamak da bir seçenek olabilir.