Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Flash Dövme Nedir Nasıl Yapılır?

Flash Dövme Nedir, Bu sene plajlarda sıklıkla görmeye alışık olduğumuz Flash dövmeler yurt dışında geçen sene bir çok ünlünün kullanması ile başlamış olup ülkemize de her yaşta bir çok kadının vücudunu süslemeye başlamıştır.

Son dönemin modası Flash dövme hakkında her şey.

Flash dövmeleri diğer dövmelerden ayıran en önemli özelliği kolay uygulanabilip çıkması ve metalik görüntüye sahip olmasıdır.

Yazın kıyafetlerimizi ve bikinilerimizi süsleyen aksesuarlar yerine bu sene onların yerini Flash dövmeler almıştır. Canlı ve parlak görüntüsü ile bir dövmeden çok daha fazla dikkat çeker. Dövme yaptırmaya çekinenler için iyi bir alternatif olan Flash dövmeler dikkatli kullanıldığı sürece 7-10 gün arasında bir dayanıklılığa sahiptir.

Vücudun istenilen bölgelerine çeşitli şekil, desen ve renklerde boya zerk edilmesi işlemine dövme denilmektedir. Dövmenin; özel boyaların, özel bir iğneyle deri altına kalıcı olarak zerk edilmesi en klasik ve bilinen dövme yöntemidir. Bu tür dövmeler, pişman olunup lazer yöntemiyle sildirilmediği müddetçe ömür boyu deride kalır.

Dövme yaptırmak isteyen ama dövmeyi ömür boyu vücudunda taşımak istemeyenler için geçici dövmeler imdada yetişir. Geçici dövmelerin içinde boya ile değil de parlak ve ışıltılı bir malzemeyle çıkartma şeklinde yapılan, adına da flash tattoo denilen parlak geçici dövme tekniği, özellikle yaz aylarının en trend cilt aksesuarlarından birisi.