Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Gelin Adaylarına Düğün Öncesi Diyet Önerileri

Düğün Öncesi, Gelin adaylarına düğün öncesi diyet önerileri; Bahar ve yaz aylarının yaklaşması ile nişanlı olan gelin adaylarının kilo verme telaşı artmaktadır.

Gelin Adaylarına Düğün Öncesi Diyet Önerileri

Nişanlılık döneminde düğün hazırlıkları , yeni bir yaşama alışma sevdiklerinden ayrılma stresi ile yemek yeme ye eğilim artmaktadır. Atıştırılan trans yağ içeren ve şekerli atıştırmalıklar hızla kilo aldırırken zaten zor olan bu süreci daha da zorlaştırmaktadır. Uyku düzeninden ara öğünlere , su tüketimine kadar dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biridir. Gelinliğini yaptıracak veya alacak kişiler bu tarihi iyi belirlemeli ve kendilerine hedef olarak belirlemeleri gerekmektedir. Düğüne bir hafta kalmışken uygulanan programların hiç bir yararı olamayacağı gibi stres altına girerek öz güven eksikliğine sebep olmaktadır. Bunun için yapılması gereken en doğru seçim bir diyetisyenden alınacak yardım ile düğün gününe kadar olan süreci kontrollü geçirmektir.

Çok fazla stres altındaysanız uygulayacağınız diyet daha fazla yoracağından psikolog ve diyetisyen desteği ile hayallerinizdeki gelinliğe en fit şekilde girmek bu süreç içinde daha sakin ve mutlu olacağınız anlamına gelmektedir.

Gelin Adaylarına Düğün Öncesi Diyet Önerileri

Gelin adaylarının burada dikkat etmesi gereken konu acele etmeden şok diyet adı altında sağlıksız programlara başlamamaları kendi özelliklerine göre kişiye özel hazırlanan bir liste eşliğinde başlangıç yapmalarıdır.

Hedef Belirleyin

Eğer zamanınız çok azsa süreci iyi kullanmanız gerekmektedir. İdeal kilonuzu belirleyip haftada kaç kilo vereceğinizi hesaplamanız gerekmektedir. Bu şekilde başlama tarihi itibari ile hayal ettiğiniz gelinliğe girmek için diyetiniz daha eğlenceli olacaktır.

Bol Bol Su Tüketin

Günlük 2 lt su içmek vücutta birikmiş toksinlerin atılmasına ve depolanmamasına yardımcı olur. Sağlıklı ve dengeli bir diyette su içmek fazla kilo kaybına yardım ederken, sağlıklı ve parlak bir cilt , ışıldayan saçlara da kavuşmanıza da yardım edecektir.

Aileniz ve Çevrenizden Destek Alın

Eş adayınız , aileniz ve arkadaşlarınızdan diyet yaptığınız için sizi motive etmelerini isteyin. Bu süreçte zaten tüm sevdikleriniz size en güzel desteği sağlayacaktır.

İyi Beslenin

Sağlıklı ve düzenli beslenmek için işlenmiş gıda lar , market raflarında katkı maddeleri ile ömürleri uzatılmış besinler den tamamen uzak durup taze sebze ve meyve , kuru baklagiller , süt ürünleri gibi tüm besin çeşitlerinden yeterli miktarda tüketmek gerekmektedir.

Diyetisyene Başvurun

Zayıflamanın en doğru tercihi diyetisyen yardımı almaktır. Kafanızdaki tüm soruları doğru bir şekilde cevaplayıp bu konuda gereken desteği size sunacak tek kişi de diyebiliriz. Diyetisyeniniz size arkadaş ve yaşam koçu olacaktır.

Dinlenmeye Zaman Ayırın

Bu süreç içinde dinlenmek size en iyi gelecek yöntemlerden biri olacaktır. Yeterli bir uyku düzeni kazanmaya çalışmak düğün öncesi ve düğün zamanı stresini azaltmanıza yardım edecektir. Dinlenme süresi içinde beyin dahil tüm organlar sağlıklı çalışacağı için konsantrasyonunuz yükselecek ve stres olan tüm işleriniz kolaylaşacaktır.

Uzun heyecanlı bir o kadar da stresli bir gece sizi bekliyor olacağından yemek tüketme durumunuza özen gösterin. Küçük atıştırmalık şeklinde enerjinizi karşılayacak biçimde beslenme hazımsızlık ve şişkinlik gibi bu mutlu geceyi berbat edecek bir rahatsızlık oluşmasını engellemek açısından önemlidir. Toksinleri vücuttan atıp enerjik olmak için toksin hamam tarzında terleminize yardım edecek program yapabilirsiniz. Bu sizin daha fazla rahatlamınıza ve güzel bir gün geçirmenize yardımcı olacaktır.

daha önce tüketmediğiniz gıdaları bu dönemde denemeyin . Vücudunuzun nasıl bir tepki vereceğini bilmediğiniz için risk almayın. Kurufasülye, nohut , bakla , karnabahar,sakatatlar , alkollü ve gazlı içecekler tüketmek olası şişkinlik hazımsızlık gibi durumlara yol açabilir.