Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Gelin ve Damat Adaylarını Rahatlatacak Tavsiyeler

Gelin ve Damat, Hayalinde nasıl bir düğün varsa düğününüz öyle olsun. Hayatınızda emin olun ilk defa bu kadar özel hissedeceksiniz.

Gelin ve Damat Adaylarını Rahatlatacak Tavsiyeler

1.Bugün senin ve O’nun günü unutma!

Nerede “Evet” demek isterseniz orada demelisiniz, hangi gelinliği sevdiysen o gelinliği giymelisin.

2.Çevrenizi değil, birbirinizi dinleyin.

Düğün tarihi belirlendiği andan itibaren çevrenizde bulunan herkes bir fikir verir. Hatta bazılarının fikirleri yol göstermekten çok kafa karıştırır. Bu durumlarda sakinliğini korumalı, müstakbel eşinle kafa karışıklığını paylaşmalı ve birlikte karar almalısın. Bu şekilde açık olursan emin ol süreç senin için çok daha kolay ve keyifli olacak.

3.Gerçekçi bir tarih belirleyin.

En kısa sürede evlenmek ekonomik anlamda her ikinizin de bütçesini zorlayabilir. Eğer hayallerinizin düğünü biraz pahalıya mal oluyorsa kendinize biraz zaman tanıyın. Belki düğünü 2 ay sonra yaparsınız ama tam istediğiniz gibi yapma şansınız olur.

4.Bütçenizi belirleyin ve ona uymaya çalışın.

Düğün mekanı, gelinlik, damatlık… Bunlar en temel masraflar fakat düğün tarihi yaklaştıkça karşına yepyeni masraflar çıkabilir. Son dakika karşına çıkacak sürprizlerin en güzel gününüze gölge düşürmesini istemiyorsan ortak bütçenize baştan biraz daha para ekleyin.

5.Ne kadar erken o kadar iyi, hep hatırlayın.

Tarih belliyse hiçbir şeyi ertelemeyin. Tarihe 1 yıl olsa dahi gelinlik, balayı, düğün fotoğrafçısı, düğün mekanı bakmak için erken değil… Bu şekilde düğün planlaması yapmak hem içinize en çok sinen opsiyonu bulmanızı sağlar hem de bütçenizi rahatlatmak için avantaj yaratır.

6.Düğün sonrası planlarını atlamayın.

Düğün nerede olacak, kimler gelecek, Hangi gelinlik olacak derken düğün tarihi kısa sürede yaklaşır. Tüm yorgunluğunuzu atacağınız, keyifli vakit geçireceğiniz balayını ihmal etmeyin. Erken rezervasyon fırsatlarıyla çok güzel bir balayını çok uygun bir fiyata bulabilirsin.

7.Düğün dansı hazır olsun.

Düğün günü gelip çattı, “Evet”ten sonra yapılacak tek şey var! O da ilk dans… O an heyecana kapılmamak için mutlaka müstakbel eşinle bir dans provası yapmalısın. Bu her ikinizin de heyecanı yenmek için işinizi kolaylaştıracak.

8.Sakin olun kimse hatırlamayacak.

Düğün gününe kadar, hatta düğün anında bile birçok eksik, birçok hata olabilir. Üzülme ve müstakbel eşini de üzme. Düğün günü sen ve misafirleriniz o kadar çok eğleneceksiniz ki, kimse kötü giden şeyleri hatırlamayacak.

9.Düğün sonrası gelecek takılar.

Ona masraf buna masraf derken ya bir hayli borçlandınız ya da eldeki tüm nakdi bitirdiniz. Şimdi sıra toplamakta. Düğün masraflarının en güzel tarafı sizi seven insanların ellerinin boş gelmeyecek olması. Siz yeni bir hayata yelken açarken gelen hediyeler işinizi çok kolaylaştıracak.

10.Mutlu olmayı unutmayın.

Ne olursa olsun, ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın düğün 1 günde olup bitecek. Yersiz endişeler ve sebepsiz üzüntülerle o günü kaçırmayın. Hem mutluluğu doya doya yaşayın hem de sizi seven insanlarla paylaşın.