Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Gri saç modası hız kesmeden devam ediyor

İçinizdeki bohem ve romantik kadını gün yüzüne çıkarmak istiyorsanız tercihinizi bu yılın modası gri saç renginden yana kullanabilirsiniz.

Gri saç modası hız kesmeden devam ediyor

Gri saç, Pastel renkler birkaç sezondur hem giysilerde hem de saçlarda kendinden sıkça söz ettirdi. Canlı renklerin zıttı olan bu yumuşak ve romantik renkler son yıllarda oldukça trend! Kahverengi, kızıl ve sarı saçlardan sıkılan ve de farklı görünmekten hoşlanan kadınlarda son yıllarda gri saç modelini de sıklıkla kullanır oldu. Ancak bu saç rengini kullanrken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar olduğu da kesin.

Gri saçlar kullanırken dikkat etmeniz gerekenler

– Gri rengi saçlara uyguladığımızda soluk ve soğuk bir görüntü ortaya çıktığı için makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken mutlaka ama mutlaka sıcak renkler kullanmak.

– Eğer soğuk bir ten rengine sahipseniz gri rengini yüzünüzü daha da soluk göstermemek adına tüm saça uygulamak yerine saç diplerinizi orjinal saç renginizde bırakarak ya da aralara siyahlar atarak kullanmalısınız.

– Gri saçların rengi için özel olarak üretilmiş şampuan ve saç bakım ürünlerinden mutlaka edinin. Çünkü bu renk zamanla solar ve bakımsız bir görüntü ortaya çıkabilir.

– Bu saç rengini kullanırken giysilerinizin rengi de önemli. Soluk ve koyu renkler yerine canlı ve desenli kıyafetler kullanmanız kesinlikle daha sofistike bir hava kazanmanıza neden olacaktır.