Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Güne güzel başlamanın yolları için 10 adım

Güne güzel başlamanın yolları, Büyüklerimiz erken yatıp erken kalkın diye boşa dememişler.

Erken yatıp uykunuzu güzelce aldığınızda kendinizi sağlıklı ve zinde hissetmemeniz için hiçbir sebep yok. Fakat tabi sadece erken kalkmakla iş bitmiyor. Güne pozitif ve zinde başlamanın pek çok yolu var. Gelin bunlara bir bakalım;

Kahvaltıyı atlamayın

Güne güzel başlamanın altın kurallarından biri iyi bir kahvaltı.İşe kolayca odaklanmak ve daha zinde bir gün geçirmek için peynirli, zeytinli güzel bir kahvaltı yapmak şart.Çoğumuz işe yetişme telaşından yolda aldığımız bir poğaça,simit ile geçirsek de, siz siz olun iyi bir kahvaltı etmeye özen gösterin. Mümkünse işe başlamadan önce ofiste doyurucu bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Bol bol sıvı tüketin

Yeterince sıvı tüketmeye özen gösterin. Sabahları içtiğiniz çay veya kahve sizi kendinize getirmeye yetecektir. Ayrıca bol bol su içerek hem sağlığınızı korur hem de zinde kalmayı başarırsınız.

Gerinerek rahatlayın

Rahat ve zinde bir gün için sabah kalkar kalkmaz 15 saniye kadar gerinin. Gerinmek sizi rahat ve mutlu hissettirir.

Sabah kalkınca bir bardak su için

Uzmanlar sabahları bir bardak ılık su içmenin son derece yararlı olduğunu dile getiriyor. Suyun yanı sıra meyve suyu, soda ya da bitkisel çaylar da alternatifler arasında.

Egzersiz yapın

Sabahları egzersiz yapmak, dolaşım sistemi ve kalp için oldukça faydalı olurken, gün içinde yaşanabilecek zorluklara karşı da dayanıklı olmamızı sağlar.

Moralinizi yüksek tutun

Sabah moraliniz bozuk bir halde evden çıkıyorsanız, güne çatık kaşlarla devam etmek kaçınılmaz olur. Güne güzel ve mutlu başlamak için negatif düşüncelerin yerini pozitif enerjiye bırakın.

Alarm sesini sevdiğiniz müzikle değiştirin

Sabahları kulak tırmalayan bir alarm sesi yerine sevdiğiniz bir şarkı sesi ile güne uyanmak daha keyifli olabilir.

Sabah sporu yapın

Masa başında oturarak çalışanların sırt ağrılarından şikayetçi olması muhtemeldir. Eğer siz de masa başı çalışanlardansanız, sabah sporu ile kas ve eklemlerinizi harekete geçirerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Kararları sabaha bırakmayın

Güne güzel başlamak için bazı şeyleri akşamdan belirlemenizde fayda var. Ne giyileceğine, kahvaltıda ne yeneceğine akşam karar vererek sabah hem zamandan kazanmış olur, hem de beyninizi fazla yormazsınız.

Mineral ve vitamin takviyesi alın

Daha iyi ve rahat bir uyku için, akşamdan mineral ve magnezyum içerikli besinler tüketmenizi öneririz. Böylece sabaha da daha zinde kalkmış olursunuz.