Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

İlişkilerde kaçınılması gereken davranışlar

Kaçınılması gereken davranışlar, Yeni bir ilişkiye başladınız ve sağlam bir temel ile ilişkinizin uzun yıllar devam etmesini istiyorsanız yapmamanız gereken bazı davranışlar var.

Kaçınılması gereken davranışlar

İlişkilerden yapılan küçük yanlışlar başlarda önemsenmese de ilerleyen dönemlerde yavaş yavaş ilişkinizi bitirecek etkenler olacaktır. Güzel ve mutlu olan ilişkinizin uzun yıllar boyunca devam etmesini istiyorsanız sizlere önereceğimiz birkaç küçük tüyo;

Annesi Gibi Davranmayın

Kız arkadaşınız veya erkek arkadaşınızın annesi gibi davranmak bir ilişkide yapılan yanlışlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Kız arkadaşınızın veya erkek arkadaşınızı annesi gibi sahiplenmek, yönlendirmek ve değiştirmeye çalışmak onun sizden yavaş yavaş uzaklaşmasına neden olacaktır. Unutmamanız gereken bir nokta ilişkide partnerinize ne kadar anne şevkati gösterseniz de onun buna ihtiyacı yok, aşka ve sevgiye ihtiyacı var.

Kavga Etmekten Kaçınmalısınız

Özellikler erkeklerin kız arkadaşlarında görmekte kaçındıkları davranışlar arasında şımarıklık nöbetleri yer alır. Tamam bu gibi davranışlarınızı erkek arkadaşınız oldukça samimi karşılayabilir ancak bir süre sonra bu değişecek ve erkek arkadaşınızı rahatsız edecektir. Ona karşı iğneleyici sözler sarf etmek, kırıcı laflarda bulunmak kısa süreli bir ilişkinin nedenleri arasında yer alır.

Aşırı Sahiplenmekten Vazgeçin

Erkek arkadaşınıza veya kız arkadaşınıza aşırı sahiplenmeniz, onu herşeyden kısıtlamanız, uyarmanız ilişkilerin bitmesinin temel nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikler erkekler bu durumunda hiç hoşlanmamakta ve biraz daha rahat olmayı tercih etmektedir.

Çok Merak Etmeyin

Erkek arkadaşınızın tüm konuşmalarını, gezmelerini bilmek zorunda değilsiniz. Bu durum ona büyük rahatsızlık verecektir. Çok fazla merak etmek ilişkinize zarar verebilir. Daha pozitif bir yöntem olarak erkek arkadaşınızın bunları size anlatmasını isteyin. Eğer bir konuda hayır diyorsa merakınıza yenik düşüp ısrar etmeyin.