Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Kadınların, en çekici kadın olduğu yaş

En çekici kadın, ABD’li bilim adamları ilginç bir araştırmaya imza attı. İnceledikleri 2000 kişi sonrasında kadınların en çekici olduğu yaşı ortaya çıkardı.

Kadınların, en çekici kadın olduğu yaş

ABD’li bilim adamlarının yaptığı araştırmalar sonucunda;

Kadınların çekiciliğinin tavan yaptığı yaş 30.
Yaşlanma belirtileri 41 yaşında görülmeye başlıyor.
Kadınların seksapelliği 53 yaşında son buluyor.
55 yaşından itibaren kadınlar yaşlı kabul ediliyor.

Erkeklerde ise durum biraz daha farklı.

Erkeklerin en çekici olduğu yaş 34.
Yaşlanma belirtileri 43 yaşında görülmeye başlıyor.
Seksapellikleri 58 yaşında son buluyor.
59 yaşından itibaren yaşlı olarak kabul ediliyorlar.

İşte kadınların en güzel olduğu yaş

Kadınların en çekici zamanının genç kızlık dönemi olduğuna dair asırlık miti yalanlayan yeni bir araştırmaya göre, 31 yaşındaki kadınlar güzelliklerinin doruk noktasındalar.

20’li yaşlarının sonunda ve 30’larının başında olan kadınlar, taze yüzlü 18-19’luklardan çok daha çekici bulunuyor diyor araştırmacılar.

Telegraph’da yayınlanan habere göre, 2,000’den fazla kadın ve erkekten oluşan araştırma grubundan çıkan sonuç güzelliğin görünüm kadar kişilikle de bağlantılı olduğu…

Averaj İngiliz kadını otuzlu yaşlarında evli ve çocuk sahibi oluyor. Yine de kadınların hangi yaşta daha çekici olduğu sorulan bireylerden büyük çoğunluğu başka her hangi bir yaş yerine 31’i seçmekte ısrarcı davranıyor.

Neden? Çünkü hala iyi görünen bu yaştaki kadın, aynı zamanda sadece yaşla birlikte kazanılan x faktörüne de sahip oluyor; kendine güven.

Katılımcıların yüzde 70’i güzelliği kendine güven olarak tanımlarken, yüzde 67’si iyi bir görünüm ve yüzde 47’si stil sahibi olmayı da gerekli şartlar olarak nitelendiriyor.