Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Kenya’da 1 dolarlık düğün masrafı

Düğün masrafı, Kenya’da düğün masraflarını karşılayacak paraları olmayan genç çift, sadece 1 dolara mal olan nikah törenleriyle evlendi.

Kenya’da 1 dolarlık düğün masrafı

Yaklaşık 300 doları bulan masrafları karşılayamadıkları için geçen sene düğünlerini iki kez ertelemek zorunda kalan Wilson ve Ann Mutura çifti, daha fazla beklememek için minimum harcamayla evlenmeye karar verdi.

1 dolarla alyanslarını aldılar

Düğün törenlerine günlük kıyafetleriyle katılan çift, 1 doları yalnızca parlak çelik alyanslar için harcadı.

Nikah işlemleri kilise tarafından karşılandı

Çiftin resmi nikah işlemleri, kilise tarafından karşılandı. Üç yıl arkadaşlık ettikten sonra evlenme kararı alan ancak maddi zorluklar yaşayan 27 yaşındaki Wilson ve 24 yaşındaki Ann’ın tasarruflu evliliği sosyal medyada büyük övgü aldı.

Facebook ve Twitter kullanıcıları, çiftin düğününe “Önemli olan evliliktir, düğün değil”, “Belki düğün yapamadılar ama çok güzel bir evlilikleri olacak” ve “Aşk, zaten 5 yıldızlı otel” gibi yorumlarda bulundu.

“Para, bizim gibi genç insanların evlenmesine mani olmamalı”

Mutura çifti, sosyal medya kullanıcılarının övgülerinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek “Para, bizim gibi genç insanların evlenmesine mani olmamalı” dedi.

Düğün masrafı
Kenya’da 1 dolarlık düğün masrafı

5 günlük balayı hediye ettiler

1 dolarlık nikahın sosyal medyada büyük yankı bulması üzerine bir turizm şirketi, çifte 5 günlük balayı turu hediye etti.