Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Lekesiz cilt ve güzel bir yüze kavuşmanın 7 yolu

Lekesiz cilt, Her bayan cildine özenle bakmak ister. Hatta cildinin lekesiz ve pürüzsüz kalması için çeşitli kozmetik ürünlerine harcadığı paraya kimi zaman hiç acımaz.

Lekesiz cilt ve güzel bir yüze kavuşmanın 7 yolu

Lekesiz, sıkı ve parlak bir cilde sahip olmak tüm bayanların ortak amacıdır. Bu amacın gerçekleştirilmesi ancak düzenli bir bakımla olabilir.  Bayanlar için bu derece önemli olan cilt bakımı, her gün ve özenle yerine getirilirse, oldukça güzel ve bir o kadar da lekesiz bir cilde sahip olmak mümkündür. Cildin gün boyunca temiz tutulması, cilt bakımının ilk şartıdır.

Lekesiz ve canlı bir cilde sahip olmak için dikkat edilmesi ve uygulanması gerekenler:

Uzuvlarınızı gerdirin

Her sabah uyanır uyanmaz yapmanız gereken ilk işinizin, yatağınızda tüm uzuvlarınızı gerdirmek olduğunu unutmayın. Yaklaşık olarak 1-2 dakika kadar tüm uzuvlarınızı gerdirin ve kaslarınızın da uyanmasını sağlayın. Bu şekilde gerilerek taze kanın vücudunuzun her yerine nüfuz etmesini sağlamış olursunuz.

Derin nefes alın

Tüm vücudunuzu 1-2 dakika kadar gerdirdikten sonra yatak odanızın penceresini açın ve 2-3 dakika kadar temiz havayı içinize çekin. Böylece hem odanızı havalandırmış olursunuz hem de sindirim, dolaşım ve boşaltım sistemlerinizin düzenli çalışmasına katkı yapmış olursunuz. Her sabah 1-2 dakika kadar camınızı açıp temiz hava almayı hangi mevsimde olursa olsun mutlaka yapın. Korkmayın 1-2 dakikalık soğuk havaya maruz kalmakla hasta olmazsınız. Camdan aldığınız temiz hava, tüm organlarınızın uyanmasını sağlayacak ve cildinize canlılık katacaktır.

Limon mucizesinden faydalanın

Vücut sağlığımız için oldukça faydalı olan limon meyvesinden yararlanmayı ihmal etmeyin. Kesintisiz olarak her sabah, bir su bardağı ılık suyun içine yarım limon suyu sıkın ve bunu aç karnına için. Böylece hem günlük olarak detoksunuzu uygulamış olursunuz hem de iç organlarınızın çalışmaya başlamasını sağlarsınız. Ayrıca her sabah içtiğiniz bu limonlu ılık suyun cildinize canlılık kazandıracağını da unutmayın.

Bol su tüketin

Cilt için en iyi nemlendirici sudur. Günde en az 8 bardak su içmeye çalışın.

Tonikle cildinizi temizleyin

Tonik ile temizleme işlemi, önceki günden kalmış olan negatif enerjiden cildinizin arınmasını ve ferahlamasını sağlar. Kozmetik ürünlerinden olan tonikleri kullanabileceğiniz gibi evinizde kendi hazırladığınız doğal tonikleri de kullanabilirsiniz.

Sigaradan uzak durun

Sigara cildin baş düşmanlarından birisi… Ciltteki yaşlanmayı hızlandırması nedeniyle sigaradan uzaklaşmak, cildin tazeliğinin ve diriliğinin korunmasında oldukça etkili.

Uyku düzeninize ve kalitesine önem verin

Her gün mutlaka 8 saat uyku uyumaya çalışarak uyku düzeninize dikkat edin ve kaliteli uyku uyumaya özen gösterin.