Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Mutlu Olmanın Yolları Nelerdir? Mutlu Hissetmek İçin Yapılması Gerekenler

Mutlu Olmanın Yolları Nelerdir? Mutlu Hissetmek İçin Yapılması Gerekenler

Mutlu Olmanın Yolları, Mutlu olmak tüm bireylerin ortak hayali ancak hayat şartları ve günlük yaşantıda karşı karşıya kaldığımız stres durumları, mutlu olmak olgusunu bizden çok uzağa taşıyor.

Hal böyle olunca zamanla yüzümüzden gülümseme eksiliyor ve mutluluk bir hayale dönüşüyor.

Ancak korkmayın hayatta mutlu hissetmek için çok büyük nedenlere ihtiyacınız yok, tek yapmanız gereken kafanızı bulunduğunuz durumdan kaldırmak, sakin olmak ve basit uygulamalar ile neşelenmek.

Dünya genelinde gerçekleştirilen araştırmalarda maddi açıdan yüksek bedellere sahip eşyalara, evlere ve otomobillere sahip olan bireylerin anlık mutluluklar yaşadıklarını ancak basit nedenlerle mutlu olanların ise uzun süreli olarak pozitif oldukları tespit ediliyor.

Buna göre kendimize basit nedenler bulmak ve bu nedenlerle mutlu olabilmek için hayata pozitif bakmalı ve hayat dolu olmalıyız.

Sizler için maddeler halinde incelemelerini gerçekleştirdiğimiz mutlu olmanın yolları ve mutlu hissetmek için yapılması gerekenler ile ilgili detaylara birlikte bakalım.

Kendinize Bir Hobi Bulun

Kendinize bir hobi bulmak, bu konuda araştırmalar gerçekleştirmek ve hobinizi geliştirerek kendi yaşamınıza farklı bir boyut katmak mutlu olabilmek için çok önemli faktörlerden biri.

Ben kendime ahşap hobiciliği konusunda yeni bir macera alanı oluşturdum ve çok eğleniyorum, evimin garajında kendime yaptığım atölyemde ufak mobilyaların üretimini gerçekleştirerek stresten arınıyorum.

Sizlerde evinizde hobinize ayırabileceğiniz alana göre ister ahşap boyama, ister elbise tasarımı, isterseniz de el işleri ile ilgili hobiler edinebilirsiniz.

Sokakta Olmak Şart

Araştırmalara göre uzun süre evinden çıkmayan bireylerin zamanla insanlardan soyutlandığını ve mutsuz olduklarını görüyoruz.

Bu nedenle sosyalleşmek ve sokağa çıkarak insanlarla vakit geçirebilmek çok büyük önem taşıyor.

Eğer hiç bir sosyal alanınız bulunmuyorsa çeşitli kurslara yazılarak (yabancı dil kursları ve diğer çeşitli kurslar gibi.)

Farklı sosyal gruplar içerisinde bulabilirsiniz. Unutmayın mutlu olmak için insanlarla diyalog halinde olmak şart.

Anlık mutsuzluğunuz için kalabalık bir sokakta yürüyüşe çıkmak bile çok fark edecektir göreceksiniz.

Sevdiğiniz Arkadaşlarınız Olsun

Arkadaş ortamı insanı içinde bulunduğu en kötü anlarda bile deşarj eden bir durumdur, yanında her şeyi unuttuğunuz arkadaşlarınızın olması sizi hayata karşı 1 – 0 öne taşıyacaktır.

Haftanın en az 1 günü arkadaşlarınızla vakit geçirmeye özen gösterin ancak ailenizi ihmal edecek düzeyde değil, mutluluk için en önemli faktör ailedir, ailenizle mutluluğu yakaladıktan sonra diğer tüm faktörleri yerine getirebilmek çok daha kolaydır.

Yardım sever Olmalı

Yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmek içinizde pozitif bir his uyandıracaktır.

Yardım edebileceğiniz muhtaç insanlar bulunmuyorsa çevrenizden bu konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz, etrafınızda pek çok kişinin tanıdığı yardıma muhtaç insanlar mutlaka vardır.

Hayvanlara Yardım Edin

Sokakta yaşayan hayvanların ne güvenebilecekleri bir arkadaşları ne de aileleri bulunmamaktadır.

Sokak hayvanlarını mutlu etmek karınlarını doyurmak ve onların barınaklarını sağlamlaştırarak rahat bir hayat sürmelerini sağlamak sizi son derece mutlu edecektir.

Mutlu Hissetmenin Yolları

* Kafanızda sizi mutsuz eden tüm düşünceleri bir anda silin atın ve pozitif bir bakış açısıyla anı yaşayın. O anda sizi mutsuz eden faktörden ziyade mutlu edebilecek daha fazla notaya odaklanmaya çalışın

* Herkes iyiyken herkes iyidir, bu nedenle hayatınızda olumsuz bir durum meydana geldiğinde çevrenizdeki insanların tavırlarını iyi sentezleyin ve sizi hak etmeyenleri iyi gün dostlarını yaşamınızdan uzak tutun. Hayatınızda az insan olsun ama o insanlar sizi her şartta mutlu edebilsin.

* Kötü bir an yaşadığınızda olumsuz etkileri soğuk kanlı bir şekilde üzerinizden atın ve o konulara hiç takılmadan önünüze bakmayı öğrenin. Bu sayede hedeflerinize daha pozitif bir şekilde yaklaşabileceğiniz gibi mutlu olma konusunda da başarıya ulaşacaksınız.

* Unutma hayatında daha öncede her şey yolunda gitmedi ancak fırtınalar dindi ve bu günlere ulaşabildin. Bu nedenle nasıl bir kötü durum yaşanırsa yaşansın her şeyin unutulacağını ve hayatın pozitifliklerle yeniden karşına çıkacağını unutma.

* Hayatta nefes almak, sağlıklı olmak ve sağlıklı şekilde gülümseye bilmek bile en büyük mutluluk, bu nedenle insanlar sahip olduklarının farkına varmalı şükretmeli ve hayata bir gülümsemeyle yaklaşmalıdır. Hayatta mutlu insanlar başarıya daha kolay ulaşırlar ve insan ilişkileri her zaman çok iyi olur.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirdiğimiz mutlu olmanın yolları nelerdir, mutlu olmak için yapılması gerekenler nelerdir konusunda tüm tecrübelerinizi ve konuya eklemek istedikleriniz ile sorularınızı yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.