Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Romantizmden hoşlanmayan kadınla başa çıkmanın yolları

Romantizmden hoşlanmayan kadın Aslında romantizm sevmeyen değil, romantizm anlayışı farklı olan kadın vardır.

İşte o büyük soru: Romantizim sevmeyen kadın var mıdır? Belki de romantizm sevmeyen değil, romantizm anlayışı farklı olan kadın vardır. Erkeklerle bu konuda aynı fikirde olmadığını düşünen kadın, bazen de erkeğin romantizm anlayışının çiçek almakla sınırlı olması fikriyle çatışır.
Kadın ve erkek arasında yüzyıllardır süregelen bu sevgi bağı sonunda elbette evlilikle taçlanır. Ancak ya aşk bir yerden sonra yerini sevgiye bırakırsa, romantizm eksikliği hissedildiğinde bu evliliğin akibeti ne ola? Ne yapsın erkekler, silahlarını kuşanıp kadınlarla romantizm savaşına mı hazırlansın? Ya kadınlar?

Peki kadın gerçekten romantizm sevmez mi

Kadın yaradılışı gereği erkeğe göre daha duygusal, daha naif bir yapıdadır. Elbette her kadın romantizmi hayatının bir yerine koymuştur. Bir erkek bunu anlamalı ve sevdiği kadına bu duyguyla yaklaşmalıdır. Aslında her şey karşılıklı beklentileri anlayıp, anlaşabilmekle ilgilidir. Bir kadının derdi romantizmle değil, romantizm anlayışının kalıplarla sınırlandırılmış olmasıyladır. Çünkü kadın hep kendini yenilemek ister.

Peki romantizm konusunda anlaşamayan kadın ve erkek ne yapmalı

Öncelikle çiftler karşılıklı konuşabilme yetisini kazanmalı ve zamanla birbirini keşfe çıkmalıdır. Bu romantizmin başladığı, elle tutulup gözle görülmeyen ama yine de samimiyetle hissedilen o en güzel evredir. Bir çift ne olursa olsun birbirinin gözlerine bakmayı unutmamalıdır.
Çiftler aynı şeylere gülebilmelidir. Ortak bir anıya sahip olmak için her iki taraf da ilişkiye kendisinden bir şeyler katmalıdır.
Bunların yanında insan somut şeyler de görme ihtiyacı hissedecektir. Her iki tarafın da beklentisini karşılayacak gezi, tatil planları yapılabilir. Çiftlerin birbirlerine ayıracak özel zamanlara ihtiyaçları vardır.
Ortak bir geçmiş yaratmak biraz da küçük süprizlerden geçer. Tabii ki bir kadına çiçek ya da hediye vermek yanlış bir davranış değil. Bunlar da romantizmin yüzyıllık değişmeyen parçasıdır. Sadece biraz yaratıcı olmak da fayda var.

Ve elbette romantizm denilince akla gelen ilk figür kadın olsa da erkeğin de duyguları olduğunu unutmamak gerek. Bir kadın da gerek hediyeler gerek güzel sözleriyle erkeğinin kalbini sevindirebilmelidir.

Romantizm bizi nereye götürür

Birbirini gerçekten anlayarak, sevgiyle yapılan her eylem bizi sonunda mutluluğa ulaştırır. Elbette her insanın yaşamı anlama ve yaşama kapasitesi farklıdır. Ancak sonuçta herkesin aslında tek bir amacı var; mutlu olmak.