Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Ruh Eşinizi Bulmayı Zor Bir Hale Getirdiğinizin 8 İşareti

Ruh eşini bulmak her kadının hayali. Tam istediği gibi bir erkekle mutlu ve sağlıklı bir ilişki yaşamayı kim istemez ki? Ancak bazen bu arayışımızda abartıya kaçtığımız da oluyor. Böyle olunca da ruh eşini bulmak bir eziyete dönüşüp hayat enerjinizi emiyor.

İşte ruh eşinizi ararken yapmamanız gereken bazı hatalar.

1. Mükemmeli Bulana Kadar Devam…

Yaşadığınız hayal kırıklıkları, yanlış ilişkiler sizde bu savunma mekanizmasının gelişmesine sebep oluyor. Artık mükemmel insanı bulana kadar bekleyeceğinize dair kendinize verdiğiniz söz sizi bu yolda alıkoyuyor. Oysa bir insanın sizin için mükemmel olup olmadığını anlamanız için ne kadar süre geçmesi gerekiyor farkında mısınız?

2. Onlarca Olması Gereken Kriter

Saçından, boyuna, huyundan, davranışlarına kadar öyle sıkı kriterlere bağlısınız ki belki de dünya üzerinde isteklerinizi karşılayan 11 kişi falan var. Kendinizi neden bu kadar kesin bir şablona uymaya zorluyorsunuz ki? Saçı uysa boyu uymuyor, kişiliği uysa, zevkleri uymuyor… Hal böyle olunca istediğiniz her şeyi karşılayan birini bulmak da hayal olup çıkıyor.

3. Sizi İstediğiniz Kadar Mutlu Edecek Biri Var Mı?

Yaşadığınız üzüntüler sizi böyle bir karar almaya itmiş olabilir, biri beni acayip mutlu etsin ve hep böyle devam edelim. Ancak gerçek dünyanın pratikleri maalesef böyle değil. Sizin bu isteğiniz ancak masallarda olur ki onun bile garantisi yok. Sizi hiç ama hiç üzmeyecek birini ararsanız bu arayışınız daha çok sürecek gibi.

4. Başkalarının Ne Dediğine Çok Önem Veriyorsunuz

Sanki hayatınıza alacağınız kişiyle siz değil de arkadaşlarınız vakit geçirecek. Başkalarının gözünden bakmayı bırakın, ne istediğinizi, nasıl seveceğinizi, nasıl vakit geçireceğinizi düşünün. İlişki sizin ilişkiniz, içindeki tüm mutluluklar, sıkıntılar, vs. size ait olacak. Yaşadığınız her şey sadece sizi etkileyecek, onun için boş verin başkalarının neler dediğini.

5. Yanlış İnsanlarla Takılıyorsunuz

Doğru insanı bulmak için yanlış insanlarla, sürekli yanlış mekanlara gidiyor olabilir misiniz? Mesela bu hafta sonu farklı bir mekan deneyin, sizi sürekli aynı yere götüren arkadaş çevrenizden bağımsızlığınızı ilan edin. Hep aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar bekleme işini biraz abartmış olabilir misiniz?

6. Bir İlişkiden Çok Fazla Şey Bekliyor Olabilir Misiniz?

Beni şımartsın, çok para kazansın, her gece dışarı çıkalım, bana sürprizler yapsın, hiç üzülmeyeyim, vb. bunlar gerçekçi mi sizce? Bütün bunları karşılayan biri varsa söyleyin biz de bakalım. Kendinize liste çıkarmayı bırakın, aşk böyle gerçek dışı hedeflerle yürünebilen bir yol değil. Akışına bırakma cesaretini kazanmanız gerekiyor artık. Siz bir sevgili mi arıyorsunuz yoksa sorunlarınızı çözecek birini mi?

7. Biraz Görünür Olun

Çoğu insan hayatının aşkını bulamadığından yakınır, ancak bir kere dışarı çıktıklarını, insan içine karıştıklarını, hatta sosyal medyada var olduklarını göremezsiniz. Yakınmak hoşunuza gidiyor olabilir mi? Eğer ruh ikizini bulmak istiyorsan onu dışarılarda bir yerlerde arıyor olman gerekmez mi? Mesela arkadaşların seni biriyle tanıştırmak istediğinde bir kereliğine tamam desen belki her şey çok daha farklı olacak.

8. En İyisini Sen Biliyorsun Değil Mi?

Değil işte, her zaman, her şeyin en iyisini, en doğrusunu sen bilemezsin. Aradığın kişi ruh ikizin olabilir ama seni yakından tanıyan insanların tavsiyelerine de kulak kabartman gereken anlar olabilir. İnsanların senin iyiliğin için yaptığı tekliflere kafadan hayır demeyi kesmek iyi bir başlangıç olabilir.

Sonuç

Ruh ikizini bulmak her insanın başına gelecek bir durum değil, hatta bir hayli zor. Ancak birtakım fedakarlıklar, gözü karalıklarla, bakış açısı değişiklikleriyle istediğinize yakın bir ilişki yaşamanız mümkün. Zaten ilişki dediğin durağan, sabit, kararlı bir yapı değil ki zaten birçok kere evrim geçirecek ve kim bilir belki sonunda istediğini bulacaksın. Denemekten çekinme, korkma.