Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Sabah zinde uyanmak için 5 öneri

Zinde uyanmak, Harika bir sabah uyanmaya ne dersiniz? Bunu kim istemez ki? Ama her sabah o yataktan kalkmak ve işe koyulmak size işkence gibi mi geliyor?

Zinde uyanmak için 5 öneri..

Gelin, bu kaderi değiştirelim. Hayatınıza katacağınız çok basit değişikliklerle sabahları zombi gibi uyanma sorununun üstesinden gelin ve tam bir sabah insanı haline gelin!

İşte 5 adımda zindelik rehberi…

Uykunuzu alın

İşini en önemli püf noktası bu! Uyku yoksa uyanmak da yok. Sabah erken kalkmanız gerektiği halde zamanında yatağa gitmeyi alışkanlık haline getiremiyorsanız uyanmak her zaman dert olacaktır. Bir kez deneyin! Her zamankinden bir saat daha erken yatağa gidin ve sabah o yataktan nasıl zıpkın gibi kalktığınızı kendiniz görün.

Alarmınızı tam kalkmanız gereken dakikaya kurmayın

Saatinizi kalkmanız gereken saatten birkaç dakika önceye ayarlarsanız, yatakta uyanık bir şekilde bir süre uzanma imkanınız olur ve bu şekilde biraz nefes egzersizi, meditasyon ya da esneme hareketleriyle bedeninizi ve zihninizi güne hazırlarsınız.

Basit esneme hareketleri yapın

Bunu yatakta mutlaka uygulamalısınız. Esneme hareketleri vücudunuzun uyanmasına ve beyninizin harekete geçmesi için kan dolaşımınızın hızlanmasına yardım eder.

Duş alın

Sabah yüzünüzü yıkamak ya da duş almak ayılmanıza yardım eder. Gözünüzdeki uyku kirini atıp yüzünüzü ve bedeninizi tazelemiş olursunuz böylece.

Kahvaltı edin

Kahvaltıyı hiçbir zaman atlamayın, onun için zaman yaratın. Çünkü sabahları bedeninizin enerjiye ihtiyacı vardır. Kahvaltı, günün ilk yarısında bedenin ihtiyacı olan enerjiyi yaratır.