Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Sevgililer Günü’nde birlikte seyredebileceğiniz 6 romantik film

Romantik film, Sevgililer Günü  dışarı çıkma ihtimaliniz bulunmuyorsa, eşinizle ya da erkek arkadaşınızla evde keyif yaparken birlikte romantik filmler izleyebilirsiniz.

Sevgililer Günü’nde birlikte seyredebileceğiniz 6 romantik film

Sevgililer günü aşkınızla el ele tutuşarak, evde hazırladığınız küçük aperatifler ve patlamış mısır ile bu özel günü çok daha keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Bir erkek 10 günde nasıl kaybedilir?

Kate Hudson ve Matthew McConaughey’nin başrollerini paylaştığı bu film klasik romantik filmler arasında yer alıyor. Bir dergide “Nasıl Yapmalı” köşesinin yazarı olan Andie, kadın erkek ilişkileri ve kadınların neden erkeklerle uzun süreli ilişkiler yaşayamadığı ile ilgili bir makale hazırlayacaktır. Bunun için de bir erkekle çıkıp 10 gün içerisinde bu erkeği kendinden uzaklaştırmak zorundadır. Seçtiği erkek olan Benjamin ise bir reklamcıdır ve patronu ile girdiği bir iddia üzerine daha önce hiç yapmadığı bir şekilde bir kadınla 10 gün birlikteliğini sürdürmektedir. Komik ve eğlenceli sürtüşmeler yaşanan film kesinlikle sizi eğlendirecektir.

Kasımda aşk başkadır

Söz konusu romantik filmler olduğunda klasikleşmiş hale gelen filmlerden biri olarak karşımıza çıkan bu filmi Sevgililer Günü için seçebilirsiniz. Başrollerini Keanu Reeves ve Charlize Theron paylaşıyor. Nelson ve Sara aslında hiçbir ortak noktası bulunmayan iki kişiliktir. Motorlu araçlar bölümünde birlikte bir saat geçirmeleri sonucunda tanışan ikili bir aylarını birlikte geçirmeye karar verirler. Sara hastalığı sebebi ile çevresindeki işten başka bir şey düşünmeyen kişilere yardımcı olmaktadır. Beklenti ya da baskıların olmaması için bunu bir ayla sınırlar ancak Nelson’dan istese de kaçamayacaktır.

Başka dilde aşk

Mert Fırat ve Saadet Işıl Aksoy’un başrollerinde olduğu bu filmde Onur, kendisi gibi kürek takımında olan arkadaşının doğum gününde Zeynep’le tanışır. Gürültülü ve kalabalık doğum gününde hiç konuşmadan geçirdikleri gecenin sonunda Zeynep Onur’un işitme engelli olduğunu öğrenir. Bu durum daha önceki ilişkilerinde sıkıntılar yaşayan Zeynep’in daha çok hoşuna gider ve aralarında bir ilişki başlar.

Sil baştan

Kate Winslet ve Jim Carey’nin başrollerinde yer aldığı filmde birlikte geçirdikleri yıllardan sonra acı içinde ayrılan iki kişinin hikayesi anlatılıyor. Bu acıya dayanamayan Clementine tüm anılarını bir tıbbi müdahale ile sildirir. Joel bunu öğrenince çok üzülür ve bir sinirle kendisi de aynısını yaptırmaya karar verir. Bu işlem sırasında mutlu günleri aklına gelen Joel, Clementine’i unutmak istemediğini anlayarak bu işlemi durdurmak için çaba göstermeye başlar.

Cesaretin var mı aşka?

Julien ve Sophie çocukluklarından beri birbirlerini tanıyan ancak birbirlerine aşklarını hiçbir zaman itiraf edemeyen iki kişidir. Çocukluklarından beri bir cesaret oyunu oynayan çift, birbirlerine zorlu görevler oynarken gerçek ve oyun arasındaki gidip gelmeleri aşklarını istedikleri gibi yaşamalarına engel olur.

Su ve ateş

Sevgililer Günü için Özcan Deniz ve Yasemin Allen’in birlikte yer aldıkları bu filmi de seçebilirsiniz. Filmde dil eğitimi için Londra’ya gidip daha sonra buraya yerleşen Yağmur ile Kemal’in hikayesi anlatılır. Bir uçak seyahati sırasında tesadüfen tanışan ikili arasında kısa sürede bir aşk başlar. Kemal’in hayatı ile ilgili fazla bilgi sahibi olmayan Yağmur, Kemal’le geçirdiği rüya gibi günler ve tutkulu bir aşktan sonra Kemal’in hayatının gerçekleri ile yüz yüze gelir. Asıl adı Haşmet olan ve büyük bir aşiret hesaplaşmasıyla kan davasını bitirecek bir evlilik arasında kalan Kemal, Yağmur’dan uzak kalmak zorunda kalır. Bilmediği şey Yağmur’un hamile olduğudur.