Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Spor güzelleştirir mi?

Spor güzelleştirir mi? Spor maalesef ülkemizde yeterince değer verilen aktiviteler arasında değil ve bu nedenle kimsenin spor yapmadığını görebiliyoruz. Halbuki güzelliğimiz için gösterdiğimiz çabanın birazını spora ayırırsak, aslında onun da estetik için ne kadar önemli olduğunu kolayca görme imkanımız olacaktır. Dolayısıyla spor güzelleştirir mi sorusunu sizler için cevapladık.

Spor güzelleştirir mi?

Spor sadece güzellik için değil, hayat kalitesinin korunabilmesi için hayatımızda bulunması gereken aktiviteler arasında.

Spor yapan bir kişinin bedeni gençliğini daha uzun bir süre koruyabilecektir ve kendini yenileme fırsatı da bulacaktır.

Bunun yanında sporun doğrudan güzelliğe olan bazı etkileri de mevcut ve bunlara hemen değinelim.

Spor yaptığınızda formunuzu korumanız daha kolay olacaktır ve özellikle fazlalıklarınızın olduğu bölgelerde bu durum daha da öne çıkacaktır.

Pek çok kişide yağların depolandığı bölgeler belli yerlerle sınırlanmışlardır ve aslında fazlalık dediğimiz bölgeleri de bu depolanmış yağlar oluştururlar.

Spor sayesinde aldığınızdan daha fazla enerjiyi yakmanız mümkün olacağı için yağ depolanması bir son bulacaktır

Depolanmış olan yağlar da enerji üretiminde kullanılarak her zaman formda kalmanıza yardımcı olacaktır.

spor güzelleştirir
spor güzelleştirir

Bunun yanında spor yapan kadınların bedenleri her anlamda daha aktif olacaktır ve bu durum cildin kendini yenileme kabiliyetini arttırarak yaşlanma belirtilerinin daha yavaş ilerlemesini sağlayacaktır.

Spor sırasında salgılanan endorfin hormonu mutluluğu da etkilerken, spor sayesinde bozuk olan hormon düzeylerinin yeniden olmaları gereken duruma gelmeleri de çok mümkün.

Parlak, canlı ve pembe bir cildin spor olmadan mümkün olmayacağını kesinlikle unutmamalısınız.

Sporun mental olarak bireyleri dinç, enerjik ve olumlu bir ruh hali içerisinde tutması da aslında güzelliğe dolaylı yoldan bir katkı sağlıyor.

Zira yapılan araştırmalar, pozitif, enerjik ve olumlu kadınların erkekler tarafından çok daha çekici bulunduklarını gösteriyor

Hatta diğer kadınlar da spor yapan kadınları çok daha etkileyici buluyorlar.

Dolayısıyla bu duruma sadece doğrudan fiziksel güzellik olarak değil, çevreye bırakılan intiba olarak yaklaşmak gerekiyor.

Bilhassa cildi bütün gün makyaj altında ezilmek zorunda kalan kadınlar, spor sayesinde ciltlerinin hızlıca yenilenmesine imkan sağlayabilir ve makyajın verdiği olumsuzlukları da ortadan kaldırabilirler.