Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Tuba Büyüküstün Güzelliği İle Yabancı Üniversitede Derslere Konu Oldu

Tuba Büyüküstün Son olarak Kara Para Aşk dizisi ile izlemeye devam ettiğimiz oyuncu Tuba Büyüküstün’ün güzelliği ile bir üniversitede ders konusu olması hayranlarını çok sevindirdi.

Ünlü oyuncu Tuba Büyüküstün, İskoçya’nın önemli üniversitelerinden biri olan, Glasgow üniversitesinde bir derse konu oldu.

Üniversitenin öğretim görevlileri “en ideal yüz” kategorisinde pek çok ünlünün yanı sıra Tuba Büyüksütün’ün de bir fotoğrafını kullandı.

Tıp fakültesi anatomi dersi kapsamında pek çok ünlü simanın fotoğrafı kullanıldı ve aralarında Tuba Büyüküstün’ün de olması hayranları tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.

Tuba Büyüküstün’ün sosyal medyadaki fanları haberi “bakın burada kim var” notuyla birlikte büyük bir sevinç içinde paylaştılar.

Tuba Büyüküstün kimdir?

Hatice Tuba Büyüküstün, 5 Temmuz 1982 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi. Ailesi Erzurum kökenlidir.

İstanbul Özel Doğuş Okulları’nda ortaöğrenimi tamamlayan Büyüküstün, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı bölümünü kazandı.

Bir yandan üniversite öğrenimine devam ederken bir yandan da reklam filmlerinde rol alarak T.V. dünyasına adımını atan Büyüküstün, yönetmen Tomris Giritlioğlu sayesinde oyunculuğa başladı.

2003 yılında, Aydın Bulut’un yönettiği T.V. dizisi Sultan Makamı’nın son bölümlerinde rol alarak oyunculuğa adım atan Büyüküstün, 2004 yılında Çağan Irmak’ın yönettiği ve 1980 dönemi öncesindeki…

Türkiye’nin farklı bakış açılarından hikayesini anlatan Çemberimde Gül Oya adlı T.V. dizisinde Zarife karakterini canlandırarak kariyerinde önemli bir adım attı.

2004 yılında Cemal Şan’ın yönettiği T.V. filmi Gülizar’da rol alan genç oyuncu:

Bu rolüyle Sırbistan Karadağ Cumhuriyeti Uluslararası TV Festival Bar’da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

Tuba Büyüküstün