Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Vajina Kokusu Nasıl Giderilir?

VAJİNA KOKUSU NASIL GİDERİLİR VE DOĞAL YÖNTEMLER

Vajina kokusu nasıl giderilir?

Vajina kokusu bir kadının ömründe hiç olmasa bir veya iki sefer ya da birçok defa başına gelen rahatsızlıklardan biridir.

Vajina kokusu nasıl giderilir ve doğal yöntemler vajina kokusuna sebep olan birkaç sebep vardır bu sebeplerden biri enfeksiyondan olabilir. Cinsel yollarda oluşan bir rahatsızlıktır. Vajina kokusu eğer enfeksiyondan meydana gelen bir rahatsızlıksa vajina bölgesinde kızarıklık, kaşıntı, yanma hissi gibi rahatsızlıklar meydana gelir.

Vajina kokusundan kurtulmanın birkaç yolu vardır.

Vajina kokusu nasıl giderilir ve doğal yöntemler vajina kokusundan kurtulmak için bol bol su tüketmelisiniz su tüketilmesi günlük hayatınız da vücut sağlığınız için de çok faydalıdır vajina kokularında da çok faydalı bir yöntemdir.

Günlük yaşantımızda üç veya daha fazla su içebilirsin 10 bardak su tüketimi hayatınızda önemi çok büyüktür. Vajina kokusunu su tüketerek tedavisini yapabiliriz.

Vajina kokusuna giderebilmenin bir diğer yolu da yoğurt tüketmektir yoğurt vücudunuz için çok faydalı bir yiyecektir gerek zayıflamak içinde çok faydalı ve sıklıkta kullandığımız bir yiyecektir.

Vajina kokusu nasıl giderilir ve doğal yöntemler vajina kokusuna iyi gelen yöntemlerden biri de narenciye gıdalardır narenciye gıdalar vücudumuzdaki enfeksiyonu gidermekte çok iyi bir yoldur.

Narenciye gıdalar yapısı gereği bol miktarda C vitamini bulundurması sebebiyle vücudumuzdaki enfeksiyonu başarıyla temizlenmesinde bize yardımcı olur.

Vajina kokularında kullanıldığı zaman narenciye gıdaları vücudumuzdaki enfeksiyonu temizlediği için vajina kokuları giderme de bize yardımcı olabilir.

Faydalı olabilecek narenciye gıdalar şunlardır üzüm, greyfurt, portakal, limon, ananas, mandalina gibi gıdalar vücudunuzun bağışıklık sistemini onardığı için vücudunuzdaki enfeksiyonu temizler narenciye gibi gıdalar aynı zamanda idrar yolu enfeksiyonu içinde çok iyi gelmektedir.

Bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirir ve bakterilere savaş açar vajinal kokulara iyi gelen bir de diğer seçenek ise karbonat tozudur.

Vajina kokusu nasıl giderilir
Vajina kokusu nasıl giderilir

Karbonat tozu içinde bulundurduğu pH seviyesini vücudunuz da dengelemek için de kullanılmaktadır.

Sadece bir bardak sıcak su içerisine bir yemek kaşığı karbonat karıştırılıp günde 1 bardak içebilirsiniz ya da vajinal kokuların giderilmesi için banyo suyunuza da bir fincan karbonat tozu karıştırıp sonra da vajinal bölgenizde 15-20 dakika beklettikten sonra temiz bir havluyla kurulamanız gerekmektedir.