Kızlar Kızlar
Türkiye'nin En Sevilen Kadın Sitesi, Kadın Portalı

Yüzdeki tüyleri yok eden maske

Tüyleri yok eden maske, Yüz bölgesindeki tüylerden kurtulmanızı sağlayacak doğal bir maske.

Tüyleri yok eden maske

İstenmeyen tüyler vücudun neresinde olursa olsun rahatsız edicidir. Bu tüylerin çıkma sebebi genellikle hormonal sebeplerdendir. Bazı hormonların normalden fazla salgılanması bu tüylerin daha hızlı uzamasına ve istemediğimiz yerlerde çıkmasına sebep olabilir. Bazı durumlarda kullanılan ilaçların yan etkileri arasında istenmeyen tüyleri arttırması görülebilmektedir.

Ama özellikle yüzdeki tüylerden kurtulmanız evde uygulayabileceğiniz maske ve ağda tarifleri ile oldukça kolay. Hem de tamamen doğal ve bitkisel malzemelerle hazırlanan bu tarifleri düzenli olarak uygulayarak tüylerden tamamen kurtulabilirsiniz.

Epilasyon kadınlar için en zahmetli konuların başında gelir. Özellikle yüz bölgesinde oluşan tüylenmeler, sıklıkla müdahale gerektiriyor. Bu müdahaleler bazen cımbız, iple yolma ve ağda gibi geleneksel yöntemler bazen de lazer epilasyon şeklinde oluyor. Her durumda zahmetli ve acılı bir işlemden bahsediyoruz. Doğal mucizeler bu konuda da bize çözümler sunuyor. İşte yüz bölgesindeki tüylerden kurtulmanızı sağlayacak doğal bir maske…

Yüzdeki istenmeyen tüyler neden çıkar?

Kalıtımsal : Özellikle tüyler ve kıllar konusunda genetik çok büyük rol oynar. Annenizde sık sık bu istenmeyen tüyler çıkıyorsa çok büyük ihtimalle sizde de olacaktır.

Etnik Köken : Bazı etnik kökene sahip kadınlarda istenmeyen tüyler diğerlerine göre daha fazla görülebilir. Özellikle Orta Doğu, Güney Asya ve Akdeniz kadınları bu tür istenmeye tüylerin çıkması açısından daha yatkındır.

Stres : Aşırı strese maruz kalan bir vücutta hormonal değişiklikler olur. Bu hormonal değişiklikler sonucunda vücutta oluşan olumsuz etkilerden birisi de istenmeyen tüyleri arttırmasıdır.

Kortizol hormonu : Uzun süreli kortizol hormonu salgılanması hem saçları hem de vücut tüylerini hızlı uzatacaktır.

Menapoz : Menapoz sırasında kandaki androjen ( erkeklik hormonu) miktarında artış olur. Bu da istenmeyen tüylerin artmasını sağlar.

Malzemeler:

10 gr limon suyu
1 su bardağı su
30 gr un

Tüyleri yok eden maske

Hazırlama ve uygulama

Homojen bir macun elde edilinceye kadar bütün malzemeleri karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 15 dakika kurumaya bırakın. Karışımı bir havlu yardımıyla, tüylerin çıkma yönünde bastırarak çıkartın. Bu uygulamayı tekrar ettiğinizde, yüzünüzdeki tüylerin azalarak yok olduğuna şahit olacaksınız.

Tüyleri yok eden maske